חפש  

                      סמל המכינה

למידה והרחבת אופקים

התנהגות ומנהיגות
חגים ומנהיגים - חשבון נפש לקראת כל חג העוסק באחריות של האדם על עצמו ועל מעשיו בראי היהדות תוך היכרות עם מנהיגים במורשת היהודית.
פילוסופיה- הבנת הזיקות בין הגות פילוסופית, אידיאולוגיה וחינוך. העיקרון המנחה הוא זה: לא יתואר מעשה חינוכי ללא עיגונו במסכת פילוסופית מטפיסית שמנסחת פילוסופיה חינוכית בעלת אידיאלים וערכים שמכוננים את מהותו של האדם האוטנטי. בשעה שמונחים לפני המחנך אותם ערכים ואידיאלים יכול המחנך לצאת למפעלו החינוכי, שהוא לעולם מפעל ערכי. האם מפעל זה אפשרי...האם הוא מותר?...אלה אחדות מן השאלות בהן יעסוק הקורס.
יזמות חברתיתכלים בסיסיים לייזום והוצאה לפועל של יוזמה חברתית בעזרת ליווי ותרגול בכיתה המלווה יוזמות בשטח.
תרבות יהודית
מעגלי שייכות הקניית כלים המבוססים על הגות יהודית לדורותיה כמענה לשאלות המעסיקות צעירים יהודיים, חילוניים כדתיים, המתחבטים בשאלות הזהות וההזדהות – אישית , אזרחית ולאומית – מול אתגר המציאות הישראלית. כמו גם מענה לצורך סמוי של שייכות אל מול מגמות גלויות של האינדיבידואליזם המאפיין את תרבות המערב – ובכלל זה ישראל - בימינו. חברה ומנהיגות בהגות היהודית - מפגש עם מקורות ביהדות, תוך חיפוש כיוונים ומשמעויות לשאלות ובעיות העומדות על סדר היום הציבורי שלנו. בכל שיעור ילמדו מספר מקורות מתקופות שונות העוסקים בנושא הנידון. מכל מקור ננסה לדלות את האמירה הערכית שאנחנו יכולים לדלות ממנו לסוגיות שרובצות לפתחנו.
פרשות השבוע – דיון קבוצתי על פרשת השבוע תוך למידה וחיבור לימינו אנו.
למידה בחברותות בנושאים מגוונים.

החברה הישראלית על כלל גווניה

חברה פוליטיקה וממשל - מטרת המפגשים היא להסיר מיתוסים ותפישות מוטעות ביחס לטיבה של הפוליטיקה ולהישיר מבט אל משמעותיה השונות ואל תרומתה להבנה ולארגון של פעולות במרחב הציבורי. לצורך כך, המפגשים יתמקדו בשילוב של תיאור מושגי יסוד עם המציאות היום יומית בה מושגים אלו לובשים צורה מוחשית. שיטת הלימוד תתבסס על הצגת טקסטים קלאסיים קצרים עם טקסטים יום-יומיים כסרטים, עיתונים וחדשות

היסטוריה חברתית ומורשת ישראל - דיון וחשיבה ביקורתית על אירועים היסטוריים וחברתיים במורשת ישראל מתקופת ההתיישבות ועד ימינו.

השטח כאמצעי חינוכי - פעילות שטח מונחית, המקנה למכיני סטים את ההכרות עם עצמם דרך התמודדויות שונות כמו גם את היכולת להשתמש בשטח כאמצעי חינוכי. 
תחומי העשרה
עולם הערבים והאיסלאם – קורס בו נלמד היסטוריה של האסלאם הקלאסי, מיעוטים לאומיים ודתיים,החדירה המערבית לארצות האיסלאם,סוגיות ביחסי ישראל-ערב.
 
שיעורי מכינסטים-שיעורים שמעבירים מכינסטים בתחומי עניין רחבים. כל מכינסט ע"פ רצונו, בלווי מדריך וחניכה מלמדת לעמידה מול קהל והדרכה טובה. 
 

הרחבת אופקים:
לימוד ערבית
לימוד על ההיסטוריה והתרבות של המערב.
פילוסופיה.
מנהגים ביהדות
מנהיגים ביהדות
כמו כן, ישנם המון חוגים שניתן להיות בהם כמו:קוואצ'ינג, עיסת נייר ועוד... בהמשך השנה גם המכיניסטים מעבירים חוגים בעצמם.

לייבסיטי - בניית אתרים